chrzest dziecka

Chrzest dziecka- co powinna założyć mama malucha?

Chrzest, a także przyjęcie, jako często jest po nim organizowane są dla rodziców dziecka ważnym wydarzeniem. Organizacja takiej imprezy w momencie, kiedy ich dziecko jest jeszcze tak małe wcale nie jest prosta. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach i zatroszczyć się o gości, a przy okazji nie można też zapominać o sobie, tym samym wybierając odpowiedni strój, w którym będziemy się dobrze prezentować. W końcu to my będziemy grać na przyjęciu pierwsze skrzypce i raczej nie uda się nam wtopić w tłum. Oczywiście, strój ten w dużej mierze zależy od pory roku, w której całe przedsięwzięcie jest organizowane. Istnieje bowiem wiele ciekawych pomysłów na to, jak ubrać mamę malucha, aby wyglądała tego dnia naprawdę olśniewająco.

Sukienka- zarówno w wydaniu letnim jak i zimowym

Sukienka jest dobrym pomysłem, gdyż w sklepach znajdziemy prawdziwe zatrzęsienie różnych modeli i fasonów. Co więcej, stylizacje na chrzest dla mamy z sukienką w roli głównej sprawdzą się i wtedy, kiedy będzie upał i wtedy, kiedy będzie mróz. Różnica polega tylko na tym, z jakiego materiału taka sukienka będzie uszyta- sukienki letnie zazwyczaj są szyte z cienkich i delikatnych tkanin, a te zimowe są szyte z bawełny, a nawet mogą mieć domieszkę jakiejś wełny. Poprzez wybranie sukienki możemy też pozwolić sobie na to, aby odpowiednio wymodelować swoją sylwetkę. Dostępnych jest tyle różnych fasonów, że taką kreację można odpowiednio dopasować do figury. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie była to sukienka ze zbyt dużym dekoltem, jej długość natomiast powinna być mniej więcej za kolano. Przeglądając galerie handlowe i sklepy internetowe celujmy raczej w sukienki wizytowe, bardziej eleganckie, które będą na taką okazję odpowiedniejsze. Mogą to być minimalistyczne pod względem formy sukienki ołówkowe, ale też odcinane w talii modele rozszerzające się ku dołowi- wszystko zależy od naszych upodobań.

A może zestaw składający się z dwóch części?

W przypadku takiego zestawu możemy wykorzystać modne bluzki damskie oraz żakiety: https://www.niren.pl/pl/c/Zakiety-damskie/74 w zestawieniu z eleganckimi spodniami lub klasyczną spódnicą. Może to być bardzo elegancka bluzka koszulowa z kołnierzykiem utrzymana w kolorystyce klasycznej bieli. Może to być także bluzka z dodatkowymi zdobieniami, falbanami lub też koronkowymi aplikacjami. Ważne jednak, aby była raczej elegancka i aby była w stonowanej kolorystyce. Dodatkowo, decydując się na bluzki w jasnych kolorach, szczególną uwagę zwróćmy na ubieraną pod spód bieliznę, aby nie prześwitywała. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie bielizna w kolorze cielistym.

Uzupełnieniem każdego, nawet najbardziej eleganckiego stroju są buty. Ważne jednak, aby dawały nam one swobodę ruchów, gdyż jednak mimo wszystko przez cały czas będziemy musiały także sprawować opiekę nad dzieckiem. W cieplejszych miesiącach idealne będą buty na słupku z obcasem o wysokości około 7 cm, zimą możemy zdecydować się na wysokie oficerki na delikatnym obcasie. Oczywiście, miłośniczki szpilek mogą postawić także na takie obuwie, jeśli tylko dobrze się w nim czują.