Garnitur dziecięcy- jaki wybrać dla naszego malucha?

Wybór pierwszego, poważnego garnituru dla naszego dziecka zazwyczaj wiąże się z jakąś naprawdę ważną imprezą okolicznościową. To może być zaproszenie na wesele w charakterze gości, ale też i impreza, w której maluch będzie grał pierwsze skrzypce- na przykład jego własna komunia. Podczas takich uroczystości zazwyczaj mocno zależy nam na tym, aby dziecko wyglądało schludnie i szykownie- stosownie do danej okazji.

Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na to, aby poczytać o różnego rodzaju garniturach, jakie galeria KING CROSS oferuje dla dużych i małych.

 

Garnitur dobrze dopasowany do dziecka

 

W przypadku dzieci musimy mieć na uwadze to, że nie można takiego garnituru kupić ze zbyt dużym wyprzedzeniem. Dzieci bardzo szybko rosną i może się okazać, że przedwcześnie kupiony model będzie za mały. Najlepiej jest kupić taki garnitur około 2 miesiące wcześniej i ustalić poprawki krawieckie- takie jak na przykład dopasowanie długości nogawki czy długości rękawów- na tydzień lub dwa przed planowaną, ważną imprezą. Na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem kupowanie garnituru „na zapas”, a więc takiego, który będzie rozmiar lub dwa większy, a tym samym- zbyt luźny i całkowicie niewygodny.

 

Na jaki model się zdecydować?

 

Garnitury dla dzieci znajdziemy w kilku wersjach kolorystycznych. Może to być klasyczny garnitur czarny, ale bardzo ładnie prezentują się też zestawy utrzymane w kolorze granatowym czy nawet błękitnym, a także uniwersalne szarości. W przypadku garnituru do komunii, można też u producentów znaleźć białe garnitury, pamiętajmy jednak, że są one zdecydowanie najmniej praktyczne. Kolorystyka garnituru powinna być dopasowana do typu urody chłopca tak, aby podkreślała np. kolor jego oczu, karnację czy kolor włosów. Do garnituru trzeba też dobrać koszulę- najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, które zawsze pasuje do wszystkiego, jest oczywiście biała, elegancka koszula wraz z krawatem lub muchą.

 

Jaki garnitur kupić, aby się nie gniótł?

 

Wielu mamom bardzo zależy na tym, aby zakupiony garnitur aż tak bardzo się nie gniótł. Dlatego też warto wiedzieć, że zazwyczaj mniej gniotą się tkaniny, które posiadają domieszkę włókien syntetycznych. Do takich należy dobrze wszystkim znany poliester oraz elastyn. Powinnyśmy wobec tego dość mocno przywiązywać uwagę do tego, co znajduje się na metce ze składem danej tkaniny. Włókna syntetyczne mają bowiem tę wadę, że nie oddychają i w ogóle nie przepuszczają powietrza. Może się więc okazać, że zbyt duża ich domieszka sprawi, że garnitur raczej nie będzie w ogóle się nadawał na cieplejsze dni.