łóżeczko turystyczne

Jak złożyć łóżeczko turystyczne?

Sezon wakacyjny w pełni, jeśli planujemy udać się w podróż ze swoim maluchem, warto zaopatrzyć się w łóżeczko turystyczne. Dzięki temu niezależnie od miejsca, w którym będziemy nocować, nasz maluch odpocznie w komfortowych warunkach.

W sklepie dostaniemy łóżeczko zapakowane w wygodny pokrowiec z uchwytami, który przypomina walizkę. Takie turystyczne mebelki są pakowane najczęściej jak namioty. Gdy dotrzemy już na miejsce, pojawi się kwestia jak rozłożyć łóżeczko turystyczne, a po skończonym urlopie jest trudniejsze pytanie: jak złożyć łóżeczko turystyczne? Aby ułatwić to zadanie, poniżej prezentujemy prosty tutorial składania i rozkładania łóżeczek turystycznych.

Jak rozłożyć łóżeczko turystyczne?

Na początek wyjmujemy i rozpakowujemy całą zawartość pokrowca. Układamy obok siebie wszystkie elementy łóżeczka. Następnie rozpoczynamy od wyprostowania boków łóżeczka. Środek, choć niektórych kusi, aby rozłożyć jako pierwszy – należy zostawić na koniec. Po tym, jak wyprostujemy boki, łóżeczko nabierze odpowiedniego kształtu. Wtedy wystarczy nacisnąć środek łóżeczka ku ziemi. I gotowe – cała konstrukcja jest już na miejscu. Teraz wystarczy włożyć do środka usztywniającą matę łóżeczka i materacyk. Jeśli w łóżeczku ma spać niemowlę, wówczas dobrze jest zamontować także pięterko. Najczęściej jego montaż polega na włożeniu prętów stelaża do maty z zaczepami, a następnie zamocowaniu jej na bokach łóżeczka. Wówczas podłogę łóżeczka kładziemy na doczepianym pięterku, a nie na spodzie łóżeczka.

Jak złożyć łóżeczko turystyczne?

Urlop przebiegł fantastycznie, wszyscy są wypoczęci i gotowi na kolejne miesiące pracy. Zaczyna się więc pakowanie i wówczas pojawia się problem – jak złożyć łóżeczko? Wbrew pozorom nie jest to wcale tak trudna sztuka, jak wielu się wydaje. Na początek odpinamy wszystkie elementy przyczepione na klamrach i rzepach, czyli np. pięterko, przewijak czy daszek z moskitierą. Wyjmujemy usztywniającą podłogę matę. Następnie należy złożyć podłogę łóżeczka, będzie ono prawdopodobnie miało pasek lub uchwyt (w zależności od modelu i producenta), za który należy delikatnie pociągnąć do góry. Podłoga załamie się, gdy jest pod kątem około czterdziestu stopni należy nacisnąć oznaczone na bokach łóżeczka przyciski, które spowodują ich złożenie. Następnie wszystkie boki zbliżamy do siebie i łóżeczko jest złożone. Kładziemy je na usztywnionej podłodze, którą wcześniej wyjęliśmy i zawijamy w nią. Przy pomocy rzepów lub klamer zapinamy tak złożone łóżeczko, które teraz bez trudu zmieści się w pokrowcu.

Jak widać rozkładanie i składanie łóżeczka turystycznego nie jest wcale tak trudne, jakby mogło się wydawać. Zaprezentowana instrukcja sprawdzi się w większości modeli tych mebli. Mogą występować drobne różnice w zależności od producenta. Jeśli utkniemy i nie wiemy co dalej, zawsze warto posłużyć się dołączoną do tego sprzętu instrukcją obsługi, która wskaże dalsze kroki postępowania z konkretnym łóżeczkiem turystycznym, którego dotyczy i pomoże bezpiecznie złożyć ten mebel.