spacerówka kubełkowa

Wybór wózka dla dziecka – spacerówka kubełkowa

Rodzaje siedzisk w wózkach dziecięcych

Każdy rodzić, który spodziewa się przyjścia na świat pierwszego dziecka jeszcze przed jego narodzinami zaczyna kompletować wyprawkę. Jest to niezwykle ważne, bo nowy człowiek potrzebuje wielu rzeczy, które zapewniają mu odpowiednią pielęgnację i rozwój. Jednym z wyborów przed, którym rodzice stają jest wybór wózka. Na rynku dostępne są różne rodzaj tych pojazdów. Różnią się one posiadanymi funkcjami, wielością, wagą, rodzajem siedziska, kolorem, designem i wieloma innymi rzeczami. Wybierając wózek jednym z kryteriów jakim należy się kierować jest rodzaj siedziska. Na rynku spotkać można wózki kubełkowe, tradycyjne, rozkładane, zwykłe, półkubełkowe i typu hamak. Dziś bliżej przyjrzymy się cechom, które charakteryzują siedzenia kubełkowe i półkubełkowe.

Wózek kubełkowy

Spacerówka kubełkowa to charakterystyczny rodzaj wózka, w którym wszystkie najważniejsze elementy wpływające na komfort siedzenia dziecka są regulowane. Wózek kubełkowy pozwala odpowiednio ustawić oparcie, siedzenie oraz podnóżek. Ten pojazd pozwala dziecku oglądać świat w pozycji siedzącej lub odpoczywać na leżąco. Wózek kubełkowy to najczęściej spacerówka rozkładana do pozycji leżącej. Siedzenia kubełkowe nie dają możliwości ułożenia dziecka zupełnie płasko – jego plecki są nieco podparte. Jest to jednak wygodna pozycja do snu i odpoczynku dla naszej pociechy. Na rynku dostępne są spacerówki o różnym kącie wychylenia siedziska. W jednych dziecko będzie leżało bardziej, w innych mniej płasko.

Dopasowany do Twojego dziecka

Wózek spacerowy kubełkowy najczęściej daje możliwość ułożenia siedziska w jednej z trzech pozycji. Leżącej, siedzącej i półsiedzącej. Dzięki temu można dostosować go do aktualnych potrzeb malucha. Jeśli podczas spaceru zacznie zasypiać, w kilku prostych ruchach, najczęściej jedną ręką możemy przeobrazić spacerówkę w gondolę. Możliwość regulacji podnóżka, oparcia i siedzenia ma także znaczenie w związku z rozwojem dziecka. Maluchy bardzo szybko rosną, a w przypadku takiego wózka nawet, jeśli dziecko urośnie, można ustawić go tak, by nadal było wygodnie naszej córce czy synowi.

Wady wózków kubełkowych

Spacerówka kubełkowa ma jedną podstawową wadę – możliwość regulacji siedziska ogranicza się do stopnia jego nachylenia. Nie ma tutaj możliwości manewru pozycją czy szerokością. Dlatego kupując wózek należy zwrócić uwagę, czy siedzisko jest wystarczająco szerokie dla naszego malucha. Ma to znaczenie także w kontekście zimowych spacerków. Dziecko w kombinezonie i śpiworku znacznie zwiększa swoje rozmiary – pamiętajmy o tym kupując wózek.

Siedzenia półkubełkowe

Siedziska półkubełkowe tym różnią się od kubełkowych, że istnieje możliwość osobnej regulacji podnóżka. Natomiast oparcie i siedzenie jest regulowane jednocześnie podobnie jak w przypadku siedzeń kubełkowych.

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Dlatego na naszym blogu postaramy się przedstawić Wam plusy i minusy każdego z rozwiązań. Decyzja, które z nich wybrać, należy do Was drodzy Rodzice.