szafa w sypialni

Szafa do sypialni, czyli jaką garderobę wybrać?

Sypialnia jest wprost idealnym miejscem do tego, aby umieścić tutaj naprawdę sporej wielkości szafę. Jeśli tylko metraż pomieszczenia na to pozwala- im większa szafa tym lepsza, z oczywistym uwzględnieniem proporcji poszczególnych mebli we wnętrzu. Mimo wszystko, wszystkie meble razem powinny w pewien sposób tworzyć spójną całość. Szafa jednak szafie nierówna. Niestety, nie zawsze szafa, która jest duża i masywna jest szafą pojemną, praktyczną i funkcjonalną. Brak wyposażenia wewnętrznego, źle zaprojektowane półki- wszystko to sprawia, że możemy skusić się na duży mebel, który zabierze nam cenną przestrzeń, ale mimo tego nadal nie będzie w stanie zmieścić wszystkich naszych ubrań, butów i akcesoriów. Co zrobić, aby tak jednak nie było? Jak zaplanować swoją garderobę, aby faktycznie być z niej zadowolonym?

Szafa, która będzie wykonana z solidnego materiału

To ważne, aby był to faktycznie solidny mebel, który przez wiele lat pozostanie niezmiennie piękny. Niektóre szafy czy też garderoby raz zmontowane we wnętrzu są tak duże, że nie da się ich swobodnie przenosić pomiędzy pomieszczeniami bez ich rozkręcenia- ten aspekt również jest ważny i powinniśmy mieć go na względzie wybierając dębowe szafy. Być może jednak uda się nam dorobić drzwi dębowe do szafy w momencie, kiedy będziemy chcieli po latach odrobinę odświeżyć jej wygląd. Tak czy inaczej, szafa dębowa dwudrzwiowa, która będzie wykonana z litego drewna, przede wszystkim będzie solidna i będzie nam mogła towarzyszyć przez wiele długich lat. Taka sama szafa dębowa do przedpokoju może być wprost idealna do tego, aby stworzyć spójną koncepcję wnętrzarską w obrębie całego mieszkania. Szafy te będą więc sporą inwestycją, z której na pewno będziemy bardzo zadowoleni.

A co wewnątrz szafy?

To również jest bardzo ważne, a jednak nie wszystkie szafy są sprzedawane z wyposażeniem wewnętrznym- wówczas musimy je skompletować sami. Szafy drewniane dębowe obowiązkowo powinny posiadać drążki na wieszaki, a także półki, co stanowi absolutną podstawę wyposażenia wewnętrznego. Szafa dębowa do sypialni może również posiadać wysuwane kosze, a także drążki dedykowane do przechowywania spodni, spódnic, koszul czy krawatów. Osobne miejsce w szafie powinno być przeznaczone do wygodnego przechowywania butów. To jednak nie wszystko. Jeśli lubimy zawsze mieć wszystko na swoim miejscu, z pewnością spodoba się nam pomysł posiadania specjalnych szuflad wewnętrznych oraz dedykowanych organizerów na przykład do przechowywania biżuterii. Aby szafa czy też garderoba mogły być jeszcze bardziej funkcjonalna, możemy pokusić się o specjalne oświetlenie wewnętrzne, w przypadku którego specjalne lampy lub listwy ledowe będą się zapalały podczas otwierania drzwi szafy i gasły, kiedy drzwi będą zamykane. Oczywiście, w zależności od tego, gdzie będzie stała szafa i jak dużo będziemy mieć na nią miejsca, może ona posiadać drzwi przesuwne lub też otwierane w tradycyjny, klasyczny sposób. Mamy więc spore pole do popisu i z pewnością uda się nam wybrać szafę naszych marzeń.

Idealną dla siebie szafę dębową znajdziesz na: https://polanomeble.pl/42-meble-debowe