Jak dbać o zdrowie u dzieci?

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz aż się zepsujesz” tak w czasach Renesansu pisał Jan Kochanowski w swojej fraszce „Na zdrowie”, sentencja ta do dziś pozostaje aktualna. Zdrowia nie można kupić za żadne pieniądze, ale często zdarza nam się bezceremonialnie je nadwyrężać dopóty, dopóki nie dopadnie nas choroba. A przecież znane hasło głosi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zatem nim staniemy się ofiarami jakiś bakterii czy wirusów postarajmy się zadbać o nasze zdrowiej. Jak to zrobić?

Odżywiać się zdrowo

Dlaczego zdrowe odżywianie jest tak istotne? Na temat powstało wiele prac naukowych i artykułów dziennikarskich. Najprościej można streścić je w stwierdzeniu, że dieta bogata w składniki odżywcze niezbędne naszemu ciału do prawidłowego funkcjonowania pozwala mu poprawnie funkcjonować. Zdrowe odżywianie (https://superflavon.eu/naturalna-dieta) to dostarczanie organizmowi codziennej, niezbędnej dawki witamin i minerałów. Dietetycy i lekarze podkreślają, że zdrowa dieta powinna być pełna warzyw i owoców, które należy spożywać codziennie.

Aktywność fizyczna

Zdrowie zapewnia także uprawianie sportu. Nie chodzi tutaj o forsowne ćwiczenia, ale o umiarkowany wysiłek fizyczny. Taka aktywność pozytywnie wpływa na układ krwionośny, oddechowy, kostny, immunologiczny. Poprawia także sprawność mózgu i wspomaga koncentrację. Dzięki bieganiu czy pływaniu pozwalamy odpocząć naszemu kręgosłupowi. Uprawiając sport pracujemy nad poprawną, szczupłą i zdrową sylwetką.

Koniec z używkami

Używki mają niezwykle wyniszczający wpływ na nasz organizm. Palenie tytoniu czy picie alkoholu w dużych ilościach może prowadzić do uszkodzenia organów wewnętrznych i wielu poważnych chorób. Także kawa i herbata spożywane w nadmiarze są niezdrowe – wypłukują bowiem z organizmu magnez i witaminy. Dlatego dbając o zdrowie należy mocno ograniczyć wszelkie używki, a najlepiej porzucić je zupełnie. Dzięki temu nasz organizm poczuje się lepiej, co przełoży się zarówno na naszą odporność, jak i na lepszy i zdrowszy wygląd.