krzesełko do karmienia

Krzesełko do karmienia – Jakie wybrać?

Kiedy Twój maluch już samodzielnie siedzi i zaczyna swoją przygodę z poznawanie smaków, wówczas przychodzi czas na zakup krzesełka do karmienia. Oczywiście bez takiego mebla można żyć i wielu rodziców świetnie radzi sobie nie mając w mieszkaniu takiego wyposażenia. Jednak trzeba zaznaczyć, że krzesełko ułatwia podawanie posiłków maluchowi, który dzięki temu nie ucieka po całym domu. Krzesełko uczy też dziecko, że posiłki je się przy stole, jeśli karmimy je wówczas, gdy cała rodzina spożywa posiłek, to dodatkowo sprzyja wpajaniu pozytywnych wzorców. Maluch ze zwykłego krzesła może spać, natomiast w krzesełku będzie on zupełnie bezpieczny. Jeśli, więc zdecydujemy, że chcemy kupić taki meble, pojawi się pytanie – jakie krzesełko do karmienia wybrać? Na rynku znajdziemy bogatą ofertę takich dziecięcych mebli.

Najbardziej podstawowym jest tradycyjne, stabilne krzesełko do karmienia, zwierające siedzisko i pasy bezpieczeństwa. Często może to być krzesełko do karmienia na kółkach, dzięki czemu można bez trudu przesuwać je z miejsca na miejsce. Jest to rozwiązanie, które posłuży latami, nawet jeśli nasz maluch urośnie.

Krzesełko składane swoim wyglądem przypomina tradycyjne rozwiązania, z tą różnicą, że po skończonym posiłku można je złożyć. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta dla rodziców, którzy posiadają małe mieszkania. Wówczas krzesełko nie zawadza w kuchni, przedpokoju czy salonie.

Fotelik nadstawka – to samo siedzisko, które służy do karmienia malucha, a jest montowane na tradycyjnym krześle. Zaletą takiego fotelika jest to, że można go łatwo zdemontować i na czas, kiedy nie jest używane trzymać w szafie lub innym miejscu, w którym nie będzie ono widoczne.

Krzesełko może być także mocowane do blatu stołu. Wówczas przykręca się je do stołu na specjalnych antypoślizgowych zaczepach. Jednak, aby móc skorzystać z tego rozwiązania należy mieć w domu bardzo stabilny stół, który utrzyma ciężar malucha.

Krzesełko do karmienia plastikowe czy drewniane? To kolejne pytanie, które pojawia się przed rodzicami. Drewniane krzesełka są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i trwałe. Mogą posłużyć nawet kilku pokoleniom w rodzinie. Jednak jeśli chcemy mieć w domu krzesełko do karmienia z regulowanym oparciem, wysokością czy składane, wówczas lepiej sięgnąć po plastikowe rozwiązania, ponieważ drewniane krzesełka najczęściej po prostu ich nie mają. Zaletą takiego krzesełka jest też to, że łatwiej je utrzymać w czystości niż drewniane.

Ciekawym rozwiązaniem są wielofunkcyjne krzesełka, które od niedawna pojawiły się na rynku. Z taki krzesełek mogą korzystać maluch od urodzenia. Początkowo służy im jako leżaczek, później dokręcana jest tacka do krzesełka do karmienia i jest ono przeobrażane w tradycyjne krzesełko do karmienia, a gdy dziecko jest już wystarczająco duże, będzie mu ono służyło jako nieco wyższe niż standardowo krzesło stołowe. Jest to ogromna wygoda dla dziecka, które bez trudu dzięki niemu sięgnie do blatu i wygodnie zje posiłek.