torby do wózków dziecięcych

Torby do wózków dziecięcych

Kupując wózek, niekiedy w zestawie otrzymujemy torbę na podstawowe rzeczy dla malucha. Najczęściej są one stylistycznie dopasowane do pojazdu. Nie wszystkie modele mają ją jednak wśród akcesoriów. W takim przypadku dobrze jest zaopatrzyć się w taką torbę. Okazuje się ona bowiem niezwykle przydatna w codziennym użytkowaniu. Jak wybrać torbę do wózka? Czym się kierować podczas zakupu? Oto kilka podstawowych cech, które powinny spełniać torby do wózków dziecięcych.

Zasadniczo przyjmuje się, że torby do wózków dziecięcych powinny być pojemne. Jeśli chcemy mieć wszystkie niezbędne w opiece nad maluchem akcesoria zawsze pod ręką, wówczas warto zdecydować się na obszerną torbę, która pomieści je wszystkie. Takie torby mogą mieć jedną – pojemną kieszeń główną i kilka dodatkowych, mniejszych kieszonek. Na rynku znaleźć można też torby z dużą liczbą kieszeni. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala mieć wszystkie rzeczy uporządkowane, dzięki temu nie musimy przewracać do góry nogami całej zawartości torby, jeśli chcemy coś w niej znaleźć. Przydatne bywają też tak zwane kieszeni łatwego dostępu, czyli znajdujące się na zewnątrz torby, zapinane na zamek lub zatrzaski, można w nich schować rzeczy, które często wyciągami i bywają niezbędne podczas spacerowania z maluchem. W torbach z dużą liczbą kieszeni przewidziane są między innymi kieszenie na butelki, które mają najczęściej podłużny kształt, najlepiej, jeśli będą elastyczne, dzięki temu zmieści się w nich każda butelka – niezależnie od rozmiaru. Tego typu kieszenie są z reguły wyściełane wodoodpornym materiałem. Taki materiał można znaleźć także w kieszeniach przeznaczonych na brudne pieluchy. W niektórych torbach takie kieszenie są odpinane, dzięki czemu nie musimy trzymać brudnych pieluch z innymi rzeczami dziecka

Ciekawym rozwiązaniem są torby, które mają dodatkową, wydzieloną przestrzeń dla mamy. Jest ona oddzielona, wyposażona w zapięcie, a niekiedy także z dedykowanymi kieszeniami, np. na portfel, klucze czy telefon. To bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz zabierać na spacer własnej torebki, bo wszystko możesz umieścić w torbie dziecięcej.

Kupując torbę, należy także zwrócić uwagę, czy pasuje ona do naszego modelu wózka. Dobrze jest sprawdzić, czy jej zapięcia będą pasowały do wózka i pozwolą bezpiecznie umieścić ją na rękojeści pojazdu. Jeśli planujemy korzystać z torby nie tylko podczas spacerów, warto zwrócić uwagę czy ma uchwyt do przenoszenia lub pasek pozwalający zawiesić ją na ramieniu. Dobrze jest też zwrócić uwagę na kolorystykę i design torby, tak by pasowała ona do designu wózka.

Nie konieczną, ale przydatną cechą takiej torby jest wodoodporność, dzięki czemu, nawet jeśli podczas spacerów zaskoczy nas deszcz – zawartość torby pozostanie sucha.

Zwracając uwagę na te podstawowe cechy, o wiele łatwiej jest zdecydować się na konkretny model torby do wózka dziecięcego. Kupując torbę pamiętajmy, że wraz z rozwojem naszego malucha będziemy pakować do niej kolejne przedmioty, dlatego warto zaopatrzyć się w torbę, która sprawdzi się nie tylko na obecny, ale także na przyszłym etapie życia naszego dziecka.